cz en de

Lage und Umgebung pension Linhart

Tipps für

Ausflüge

Poděbradsko Vám nabízí spoustu možností na výlety v blízkém i vzdálenějším okolí.

Umgebung

Město Kouřim

Nejstarší město v Čechách s ojediněle zachovalým komplexem hradeb, raně gotickým chrámem sv. Štěpána s kaplí sv. Kateřiny a gotickorenesanční zvonicí nesoucí obrácené zvony. Zajímavé je i Muzeum lidových staveb z různých oblastí Čech.

Oficiální stránky města Kouřim www.mestokourim.cz

Umgebung

Hrad Kost

Kost je jedním z mála zbývajících středověkých hradů v České Republice a je považován za druhý nejvýznamnější. Hrad Kost se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj, na trase Jičín – Mladá Boleslav. V blízkém okolí můžete navštívit další turisticky zajímavá místa jako jsou: zámek Humprecht, zřícenina hradu Trosky, skalní město a zámek Hrubá skála a mnoho dalších. Přibližně 50 km na jih od hradu Kost se nachází další turisticky oblíbený objekt – Zámek Karlova Koruna.

Oficiální stránky hradu Kost www.kost-hrad.cz

Umgebung

Zámek Dětenice

Původně gotická tvrz byla v 16. století přestavěna na renesanční zámek. Nejvýznamnější však byla přestavba, která proběhla v letech 1762 – 1765, kdy zámek dostal svou nynější pozdně barokní podobu. Roku 1948 vyvlastnil zámek stát a nechal ho zpustnout. V letech 1998 – 2000 proběhla nákladná rekonstrukce a zámek i s přilehlými pivovarem je tak nyní opět otevřen veřejnosti.

Oficiální stránky zámku Dětenice www.zamekdetenice.cz

Umgebung

Prachovské skály

Snad nejznámější a nejnavštěvovanější české skalní město s mnoha pozoruhodnými skalními útvary a výhledy. K prohlídce slouží dva okruhy – malý a velký, dle zdatnosti a zájmu o poznání skalního města. Malý měří jen 1,5 km a slouží jen k letmé prohlídce, případně pro rodiny s malými dětmi. Velký okruh je asi 5km dlouhý, ale zvládnou je i zdatnější malé děti. Především tak můžete obdivovat většinu vyhlídek i zajímavostí, které Prachovské skály nabízí.

Oficiální stránky na Prachovské skály www.prachovskeskaly.cz

Sportliche

Aktivitäten

Okolí Poděbrad nabízí pestrou nabídku sportovních aktivit, které lze využít ke zpestření vašeho pobytu.

Umgebung

Golf

Pro příznivce golfu je v těsné blízkosti Poděbrad mistrovské hřiště parkového typu, 18 jamek, PAR 72 možnosti výuky s profesionálním trenérem. Výhodou položení hřiště je i jeho celoroční hratelnost na letních greenech.

Oficiální stránky golfového hřiště v Poděbradech www.golfpodebrady.cz

Umgebung

Cyklistika

Díky rovinatém terénu je okolí Poděbrad vhodné pro vyjížďky na kole i pro příležitostné cyklisty. Hlavní cyklistická trasa vede po obou březích Labe v trase Poděbrady – Nymburk

Stránky s cyklotrasami v Poděbradech www.livetouring.com

Umgebung

In-line brusle, pěší turistika

Na obou březích Labe se nacházejí nově vybudované cyklostezeky, které jsou rovněž vhodné pro projížďky na in-line bruslích. Procházky podél Labe jsou vhodné pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Umgebung

Tenis

Tenisové kurty, zimních měsících zastřešené, se nacházejí v sousedství penzionu.

Oficiální stránky tenisových kurtů v Poděbradech www.sportcentrumlinhart.cz

Umgebung

Koupání

500 m od penzionu je přírodní koupaliště. Můžete si zde zahrát minigolf, stolní tenis nebo volejbal. Bohaté možnosti sportovního vyžití, zábavy, relaxace a služeb nabízí Vodní svět Kolín.

Oficiální stránky koupaliště v Poděbradech www.koupalistejezero.cz