Das Pension Linhart - Poděbrady

Sport

Okolí Poděbrad nabízí pestrou nabídku sportovních aktivit, které lze využít ke zpestření vsašeho pobytu.

Golf

Pro příznivce golfu je v těsné blízkosti Poděbrad mistrovské hřiště parkového typu, 18 jamek,PAR 72 možnosti výuky s profesionálním trenérem. Výhodou položení hřiště je i jeho celoroční hratelnost na letních greenech.

Cyklistika

Díky rovinatém terénu je okolí Poděbrad vhodné pro vyjížďky na kole i pro příležitostné cyklisty. Hlavní cyklistická trasa vede po obou březích Labe v trase Poděbrady - Nymburk

In-Line brusle, pěší turistika

Na obou březích Labe se nacházejí nově vybudované cyklostezeky, které jsou rovněž vhodné pro projížďky na in-line bruslích. Procházky podél Labe jsou vhodné pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Tenis

Tenisové kurty, zimních měsících zastřešené, se nacházejí v sousedství penzionu.

Koupání

500 m od penzionu je přírodní koupaliště. Můžete si zde zahrát minigolf, stolní tenis nebo volejbal. Bohaté možnosti sportovního vyžití, zábavy, relaxace a služeb nabízí Vodní svět Kolín.

Výlety

Poděbradsko Vám nabízí spoustu možností na výlety v blízkém i vzdálenějším okolí.

město Kouřim

Nejstarší město v Čechách s ojediněle zachovalým komplexem hradeb, raně gotickým chrámem sv. Štěpána s kaplí sv. Kateřiny a gotickorenesanční zvonicí nesoucí obrácené zvony. Zajímavé je i Muzeum lidových staveb z různých oblastí Čech.

hrad Kost

Kost je jedním z mála zbývajících středověkých hradů v České Republice a je považován za druhý nejvýznamnější. Hrad Kost se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj, na trase Jičín - Mladá Boleslav. V blízkém okolí můžete navštívit další turisticky zajímavá místa jako jsou: zámek Humprecht, zřícenina hradu Trosky, skalní město a zámek Hrubá skála a mnoho dalších. Přibližně 50 km na jih od hradu Kost se nachází další turisticky oblíbený objekt - Zámek Karlova Koruna.

Zámek Dětenice

Původně gotická tvrz byla v 16. století přestavěna na renesanční zámek. Nejvýznamnější však byla přestavba, která proběhla v letech 1762 – 1765, kdy zámek dostal svou nynější pozdně barokní podobu. Roku 1948 vyvlastnil zámek stát a nechal ho zpustnout. V letech 1998 – 2000 proběhla nákladná rekonstrukce a zámek i s přilehlými pivovarem je tak nyní opět otevřen veřejnosti.

Prachovské skály

Snad nejznámější a nejnavštěvovanější české skalní město s mnoha pozoruhodnými skalními utvary a výhledy. K prohlídce slouží dva okruhy - malý a velký, dle zdatnosti a zájmu o poznání skalního města. Malý měří jen 1,5 km a slouží jen k letmé prohlídce, případně pro rodiny s malými dětmi. Velký okruh je asi 5km dlouhý, ale zvládnou je i zdatnější malé děti. Především tak můžete obdivovat většinu vyhlídek i zajímavostí, které Prachovské skály nabízí.

Tip na výlet

Kutná Hora - historie města je nerozlučně spjata s dolováním stříbra, ve 2. polovině 13. století se původně hornická osada rychle přeměnila na královské město, které svým bohatstvím konkurovalo Praze na poli hospodářském, politickém i kulturním. Přelom v dějinách Kutné Hory znamenal rok 1300, kdy král Václav II. vydal zákoník lus regale montanorum a uskutečnil mincovní reformu. K nejzajímavějším místům patří Vlašský dvůr, kostel sv. Jana Nepomuckého, kaple Božího těla, chrám sv. Barbory nebo nedaleká Kostnice.